خدمات کامپیوتری ، نگهداری سرویس ها

خدمات کامپیوتری | مستقر کردن نیرو به صورت دائم|اعزام کارشناس بصورت مستمر| پشتیبانی به صورت تلفنی | پشتیبانی به صورت ریموت

لزوم راه اندازی شبکه در کسب و کار های امروزی :

امروزه وابستگی کسب کار ها به خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات وابستگی بسیاری پیدا کرده و دیگر نمی توان به شیوه های سنتی آن را اداره نمود برای اینکه رقیبان شما با استفاده از این خدمات چندین گام از شما جلوترند و مجالی برای رقابت به شما نمی دهند .

این خدمات مزایای بسیاری دارند ولی در کنار این مزایا ، نیاز به نگهداری متداوم از سرویس ها ، سرور ها ، تجهیزات و نرم افزار های کاربردی همواره مهم بوده و در واقع اگر این سیستم ها راه اندازی شوند ولی نگهداری درست از آنها نشود خود به درد سر های بزرگی برای شرکت ها تبدیل می شوند . همواره شرکت ها برای جذب نیروی انسانی برای پیشتیبانی از این خدمات دچار مشکل می شوند و این چند دلیل دارد :

به خاطر گستردگی و توسعه فرآوان این حوزه به چند نیروی متخصص نیاز است و این برای خیلی شرکت ها به صرفه نیست که دپارتمان IT به این بزرگی داشته باشند . مشکل بعدی این است اکثر شرکت ها تخصص کافی برای جذب نیرو را در این حوزه ندارند و نمی توانند نیروی متخصص را به درستی جذب کنند و همین امر باعث می شود که محبور به جایگزین کردن مکرر و بدتر شدن شرایط سرویس هایشان شود . به دلیل بروز این مشکلات اکثر شرکت ها پشتیبانی شبکه و سرویس های خود را برون سپاری می کنند تا هم از نظر هزینه برای آنها به صرفه تر باشد و هم باخیالی راحت بر روی مدیریت کسب و کار خود تمرکز کنند .

به این ترتیب تمامی سرویس ها در صورت نیاز به روز رسانی می شوند ، سرور ها و تجهیزات شبکه از لحاظ سخت افزاری چک می شوند ، وضعیت شبکه تست می شود و در صورت مشاهده هر گونه مشکل قبل از این که کاربران و مدیریت حتی احساس کنند آن مشکل حل شده است .

ما در پی سی تیک با در اختیار داشتن متخصصان در شاخه های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات می توانیم از شبکه و سرویس های راه اندازی شده شما پشتیبانی و نگهداری کنیم تا شما با خیالی آسوده و محیطی آرام بر روی کار های دیگر تمرکز کنید .

ما نسبت به تجربه های کسب شده در پروژه های متعدد خدمات پشتبانی خود را به 3 دسته تقسیم نموده ایم :

مستقر کردن نیرو به صورت دائم :

در شبکه هایی که تعداد کلاینت ها زیاد است و کاربران از سرویس های متعددی استفاده می کنند به صرفه ترین راه مستقر کردن نیرو به صورت دائم می باشد ، معمولا برای پشتیبانی سخت افزاری به ازای هر 200 تا 250 کلاینت یک نیرو در نظر گرفته می شود ، البته شرایط زیر ساخت و وضعیت سخت افزاری کلاینت ها نیز در بسیار تاثیرگذار است .برای پشتیبانی شبکه و نگهداری از سرویس ها بسته به تعداد سرور ها ، سوییچ ها ، ارتباطات ، و عوامل بسیار دیگر می توان تعداد نیروی مورد نیاز را محاسبه نمود.

اعزام کارشناس بصورت مستمر :

در این نوع از پشتیبانی ، کارشناس به صورت منظم و دوره ای به محل می رود و اوضاع را بررسی می کند ، و اینگونه از بوجود آمدن بروز مشکلات جدی که باعث خارج شدن سرویس دهی به کاربران شود جلوگیری به عمل می اید ، این نوع پشتیبانی متوسط شرکت های متوسط می باشد یا کوچکی می باشد که تعداد کلاینت های زیادی ندارند ولی سرویس های مهمی ارائه می دهند که آپ تایم این سرویس های برایشان مهم می باشد .

پشتیبانی به صروت تلفنی :

این نوع از پشتیبانی بیشتر در شرکت هایی انجام می گیرد که شخصی مسئول نگهداری از بستر و سرویس ها می باشد اما ممکن است تخصصی کافی را در زمینه سرویسی و یا سرویس هایی نداشته باشد ، کارشناسان ما به صورت تلفنی راهنمایی لازم را کرده و مشکل بر طرف می شود .

پشتیبانی به صورت ریموت :

دراین نوع از پشتیبانی کارشناسان ما با استفاده از راهکارهای راه دور به شبکه شما متصل شده و مشکل و یا مشکلات بوجود آمده را بر طرف می کنند ، از مزایای این نوع پشتیبانی به سرعت عمل بالا می توان اشاره نمود و از معایب آن در صورتی که مشکل به مربوط به ارتباط خارجی شرکت ربط داشته باشد دستری به شبکه ممکن نیست و باید پشتیبانی به صورت حضوری انجام شود .


اقداماتی که قبل از پشتیبانی باید انجام شود :

 • آنالیز وضعیت بستر شبکه ( وایرلس ، کابلی ) ؛تعداد سوییچ ها، روتر ها، کلاینت ها و سرور های موجود .
 • چک کردن وضعیت سخت افزاری سرور ها ، سرویس هایی که ارائه می دهند و میزان باری که در مواقع اوج ترافیک متحمل می شوند.
 • بررسی نحوه دسترسی کلاینت ها به سرویس ها و به سرور ها
 • بررسی نوع ارتباط سرور ها و کلاینت ها به شبکه اینترنت
 • بررسی ارتباطات خارجی شرکت و یا سازمان با سایر شعب و یا موسسات دیگر
 • آنالیز وضعیت سخت افزاری . نرم افزاری کلاینت ها
 • تهیه نقشه از شبکه

اقداماتی که به مشتری پیشنهاد می شود :

 • تصحیح وضعیت چینش سرور ها
 • آرایش رک ها
 • پی ام کردن کلاینت ها و سرور ها
 • بهبود شرایط شبکه بک بون
 • راه اندازی سرویس های نظارتی

مشاوره تخصصی نصب و راه اندازی انواع تجهیزات شبکه

09125635359